Subsidie is volgens Wikipedia “een tijdelijke bijdrage van de overheid of een niet-commerciële organisatie ten behoeve van het starten van een activiteit waarvan het economische belang niet direct voor de hand ligt.” Klinkt ingewikkeld? Als je googelt op ‘subsidie’, kom je vooral bij zonnepanelen uit.
Maar wist je dat je ook financiële hulp kunt krijgen als je een opleiding wilt volgen? Ja, echt! Bijvoorbeeld via het Levenlanglerenkrediet (LLLK). Een mond vol, maar het biedt kansen.
Het LLLK is een regeling van de overheid voor mensen die geen recht meer hebben op studiefinanciering, maar wél willen studeren. Het is een lening waarmee je je mbo-opleiding kunt betalen.
Goed om te weten: het rentepercentage is nog steeds laag. In de afgelopen jaren was het 0% – ideaal als je snel aan de slag wilt zonder later veel extra te betalen. In 2025 ligt de rente nog onder de 1%. Dat maakt leren extra aantrekkelijk.
De eerste voorwaarde – dat je een erkende mbo-opleiding moet volgen – hebben wij al voor je geregeld. Alle mbo-opleidingen van Capabel Onderwijs zijn erkend door de overheid. Je kunt dus direct aan de slag met je aanvraag.
Bij Capabel behaal je je mbo-diploma vaak binnen 1 jaar. En dat is fijn, want dan profiteer je extra snel van je investering. Bovendien starten onze opleidingen 4 keer per jaar, dus je hoeft nooit lang te wachten.
Alle info over het Levenlanglerenkrediet en andere subsidies én onze opleidingen vind je op onze site. Denk je erover om te starten of twijfel je nog? Geen probleem. Je kunt binnenkort alweer instromen.